Konfigurator rozszerzony kotła

Czy znane Ci są szczegóły Twojego systemu kotłowego?


Korzystając z konfiguratora rozszerzonego możesz otrzymać szczegółową dokumentację, wartości techniczne i dane 3D dla Twojego konkretnego zamówienia. Jeśli któraś z kwestii wskazanych w naszych pytaniach wciąż jeszcze nie jest ostatecznie wyjaśniona możesz pozostawić odnośne pole puste. Im bardziej wyczerpujące są Twoje odpowiedzi, tym precyzyjniejsza może być opracowana przez nas wstępna propozycja projektu.


Peryferia kotła parowego mają decydujący wpływ na koszty zużycia energii, wody, urządzeń, preparatów do chemicznej korekcji wody oraz serwisowania.


Zapotrzebowanie na parę: przy wyborze wielkości kotła trzeba także wziąć pod uwagę energię zużywaną przez sam kocioł na podgrzewanie i odgazowanie wody zasilającej. Po zużyciu energii na własne potrzeby kocioł musi jeszcze oddać wymaganą ilość pary do sieci. Powszechnie spotyka się przewymiarowanie kotłów, co pociąga za sobą zbędne dodatkowe koszty eksploatacji. Niekiedy wystarczy wykorzystać akumulator pary, by zainstalować mniejszy (korzystniejszy cenowo) kocioł.


Opcjonalnie

Chwilowe szczyty zużycia, które mogą być pokryte przez akumulator pary?


Para: nie jest zawsze taka sama. W zależności od przeznaczenia musi posiadać określone właściwości chemiczne lub określoną suchość.

Charakterystyka pary:

Para ma styczność np. z żywnością?

Miejsce ustawienia i warunki pracy kotła: lokalne przepisy obowiązujące w kraju użytkowania kotła i warunki otoczenia w miejscu zainstalowania kotłowni mają znaczący wpływ na kocioł i procesy spalania. Czy znają Państwo szczegóły?Mniejsze koszty inwestycji, wyzsza efektywnosc i niezawodnosc to tylko niektóre z korzysci płynacych ze starannego projektowania.

Spaliny:

Paliwo:

Gaz ziemny

  

Olej


Inne

  

Spalanie wielopaliwowe: dodatki do paliw głównych


Wykorzystanie ciepła odpadowego: ze spalin z modułów kogeneracyjnych, turbin gazowych, procesów technologicznych itd.

Odzyskane ciepło odpadowe moze byc wykorzystane na potrzeby własne kotłowni, przez co znacznie obniza sie zuzycie energii.

Odzysk ciepła odpadowego: duze ilosci traconego ciepła mozna odzyskac. Z reguły ciepło jest oddawane przez gorace spaliny, scieki i opary, a odbierane przez wode zasilajaca, wode uzupełniajaca, wode technologiczna lub powietrze do spalania. Odzysk ciepła moze byc realizowany przez:


Obnizenie kosztów zuzycia energii elektrycznej: czesto w starszych kotłach wentylatory palników i pompy pracuja stale na najwyzszych obrotach, równiez w fazach niskiego obciazenia kotła. Wentylatory i pompy z regulowana predkoscia obrotowa moga zuzywac nawet do 75 % mniej energii elektrycznej.

Jakosc swiezej wody: jakosc swiezej wody ma elementarne znaczenie dla raty odsalania kotła parowego. Zmniejszenie strumienia odsolin do minimum wymaganego ze wzgledów technologicznych moze przyniesc znaczace obnizenie kosztów zuzycia energii.

Preferowany sposób kontaktu

Twoje dane
Dołącz plik

Ochrona danych i zgoda na ich przetwarzanie