Warunki wprowadzania ścieków do sieci kanalizacyjnej określają właściwe przedsiębiorstwa komunalne. Odczyn pH ścieków musi wynosić pomiędzy 6,5 a 10, a temperatura < 35 °C.
Gorące i znajdujące się pod ciśnieniem spusty z kotłowni muszą zostać schłodzone przed wprowadzeniem do kanalizacji. Schłodzenie spustów odbywa się w zbiorniku gorących spustów. Gorące spusty są wprowadzane do zbiornika dwoma króćcami (po jednym dla spustów o temperaturze powyżej i poniżej 100 °C). W zbiorniku powstaje para wtórna z rozprężania spustów, która jest odprowadzana przez dach do atmosfery. Pozostający w zbiorniku czynnik jest schładzany do temperatury umożliwiającej odprowadzenie do kanalizacji poprzez domieszanie zimnej wody.
Moduł rozprężania i schładzania odsolin i odmulin BEM
Odprowadzenie pary z rozprężenia przez dach
Pomiar temperatury
Przyłącze zimnej wody (wraz z zaworem regulacyjnym temperatury)
Przyłącze do opróżniania
Króciec spustów < 100 °C
Odpływ do kanalizacji
Króciec spustów > 100 °C
Odprowadzając spusty tracone jest ciepło o temperaturze ok. 100 °C. Ciepło to można odzyskać i wykorzystać instalując moduł odzysku ciepła, który zamortyzuje się w ciągu krótkiego czasu.
Informacje o Odsalanie i odmulanie
Kondensat spalin powstaje czasowo (w trybie rozruchu kotła ze stanu zimnego) i w sposób ciągły przy stosowaniu ekonomizera kondensacyjnego. Ten kondensat jest kwaśny (ph < 4) i przed zrzutem do sieci kanalizacyjnej musi być zneutralizowany.
W zależności od ilości powstającego kondensatu można używać neutralizatora z granulatem lub płynem neutralizującym.